Geoblog.pl    Szakirr    Podróże    Za oknem mija świat, za oknem mija świat - EUROTRIP 2007 - Europa autostopem with Bucz    Cel osiągnięty! Co dalej?
2007

Cel osiągnięty! Co dalej?

Włochy
Włochy, Milano

Po dziewiątej rano, po porannej toalecie na trawniku przed dworcem głównym, czułyśmy się odświeżone na siódemkę i mogłyśmy ruszać na San Siro.

Cel naszej podróży - zdjęcie na San Siro - osiągnęłyśmy po niecałych trzech dniach od wyjazdu z Kozienic. Barsiści nie mogli znieść tej sromotnej klęski, wyczerpali nam baterie w aparacie, zepsuli aparatową kartę pamięci, wyłączyli roaming w jednej komórce, a w drugiej wyzerowali konto. Byłyśmy same, padnięte, w parku nieopodal stacji metra Palestro, bez dogadanego noclegu, jedynie z jakimś Luigim z Turynu, który zachwycał się naszymi stopami. Ale przynajmniej dał nam napisać smsa do Massimo.

Massimo to współlokator Mattea, którego umówiłyśmy na nocleg z HC, ale ten akurat musiał wyjechać do mamy do Toskanii. Massimo i jego kolega Francesci zabrali nas w niesamowity nocny tur po Mediolanie. Musiał zacząć się oczywiście alkoholowo. Milano Aperitif to miejscowy knajpiany zwyczaj, wedle którego kupuje się jednego drinka (co prawda za 8,5 euro) i ma się szwedzki stół i jedzenia w bród przez cały wieczór. Francesco wiedział wszystko o pokazywanych nam zabytkach i super ciekawie o nich opowiadał. A Massimo miał słodkie buty. Co prawda widziałyśmy tylko 2 pary, ale bez wątpienia miał takich indywiduów więcej.

Szakirr
Aleksandra S.