Geoblog.pl    Szakirr    Podróże    INTERRAIL TRIP 2008 - babski wypad na południe Europy    Who the fuck is Alex?

Who the fuck is Alex?

Bułgaria
Bułgaria, Varna

To juz nasze ostatnie godziny w Varnie. Ale trzeba przyznac, ze Varna ugoscila nas godnie. Wielkim arbuzem za 1 eurasa. Niepasteryzowanym piwem rozlewanym w supermarketach. Jogurtem z unikalnymi bulgarskimi kulturami bakterii, ktore daly ukojenie obolalemu cialu Ani. Oraz cudowna noca na plazy. Z ogniskiem, gitara, dobrymi ludzmi, z ktorymi - mimo ze sa takze Slowianami - rozmawiamy po angielsku. Jakie to przykre. Noc byla piekna. Gwiazdy spadaly jedna przez druga. To taki czas w roku. Od Buczki urodzin do moich, ze gwiazdy tak czesto spadaja, ze nie zdaza sie pomyslec zyczenia. Spiewalismy angielskie, rosyjskie, polskie i bulgarskie piosenki. I gadalismy do rana. Takie noce pozwalaja nam zobaczyc, jak niewiele nas dzieli, a jak wiele laczy. I te wszystkie rozmowy. O Bogu. Reinkarnacji. Przeznaczeniu. O "Autostopem przez galaktyke". "South Parku". Koncertach Iron Maiden. Znaczeniu slowa "pytka" i "przechuj". O dresach - atrakcji turystycznej warszawskiej Pragi. O tym, czym straszylo sie dzieci w roznych czasach. Takie wieczory jak ten sprawiaja, ze swiat wydaje sie bardzo maly. Na wyciagniecie reki.

Siostra Xero
Siostra Xero - 2008-08-14 12:09
Ahoj Siostrzyczko!!! Codziennie śledzę Was, czy to na geoblogu, czy palcem po mapie.... i nachodzą mnie szalone myśli: "dlaczego ja się z nimi nie zabrałam??";) Tymczasem siedzimy sobie wszyscy na słonecznych Dąbrówkach, z martwiącą się o Ciebie Kochaną Sorką, którą uczyłam słac smsy do Ciebie, z wesołą ciocią Zosią, która przy wczorajszym rodzinnym zwożeniu snopków okazała sie byc najlepszym"powoźnikiem" na ciągniku:D, z kochanym dziadziem, który ostatnio zajmuje się namiętną produkcją najlepszego soku malinowego na świecie, z opalonym zapracowanym Corleone, z krzyczącą kochaną Elą i Pawianem, który obecnie leni się nad Bałtykiem. To tyle u nas, oh , jeszcze trzeba dodac ogrom owoców, które jakbym mogła, wysłałabym Ci w paczce! NAszemu dziadziowi należy się order, maliny w tym roku przeszły same siebie!!!;)....
Otwieranie Twojego Geobloga, stało się dla mnie taką samą rutynową czynnoscią jak głosowanie na Waszą reklamę w mbanku!:) Podziwiam Was, z całego serca! A tematy rozmów na plaży w Bułgarii mnie mocno zadzwiają, hah, szczególnie o koncertach Iron Maiden! (ostatnio byłam na takowym;p)

Pozdrawiamy-cała Dąbrówkowska ekipa, Dosia, Kopyciasty i inne stwory:D

Ps. Czy Sorka czytuje tego geobloga?? Jesli nie, to czy mogę jej o nim powiedziec?...:):*

Szakirr
Szakirr - 2008-08-15 00:29
Dziekuje, kochana Siostrzyczko za ten komentarz. Az mi sie cieplo zrobilo, ze Pawianowo gdzies 1500 kilometrow ode mnie ma sie dobrze i tli sie takim samym jak zawsze cieplem. I ze jego brama otwarta zawsze mnie w goscine zaprasza.
Ty tu nie zaluj, ze nie ma Cie z nami tylko szykuj sily na Oktoberfest!! A razem gdzies jeszcze pojedziemy. Przejechalam dopiero 6% swiata (wedle geobloga), pozostale 94% moge przejechac z Toba.
Zostawcie dla mnie troche dziadzinego soku!!! Tutaj niby owoce tanie, ale niczym sie nie rownaja z dabrowkowskimi, sa takie nieprzyjemnie egzotyczne;)
Sorce o blogu powiedz koniecznie, jesli jeszcze nie wie. A myslalam, ze wie.
Koncerty Iron Maiden to idealny temat na polsko-bulgarska integracje:) Nawet nigdy na takim koncercie sie nie bylo. Podobno kazdy koncert to niesamowity show. Chlopaki byli na takim na polu bitwy, w okopie. A jaki byl ten czwartkowy? Jak duzy byl Eddie tym razem?
Calusy dla wszystkich. Ciebie. Pawiana, co moczy nogi w slonej wodzie. Korleone i cioci Eli. Mojej Matki Chrzestnej. Dziadzia i jego sokow. Soreczki, jesli sie tam jeszcze obok gdzies kreci. Groznego i Iglakow. Dosi. Kopyciastego i chleptanego przez niego miesa. I malin! I agrestu! (jest w tym roku?)

Szakirr
Aleksandra S.