Geoblog.pl    Szakirr    Podróże    INTERRAIL TRIP 2008 - babski wypad na południe Europy    Pierwsze sztuczki barsistow

Pierwsze sztuczki barsistow

Bułgaria
Bułgaria, Sofia
Przejechano 1949 km

Szymus, zapeszyles tymi pytaniami, czy wszystko po naszej mysli! Sie okazalo, ze miejsc w pociagu do Istambulu nie ma ani na tomorrow ani na day after tommorow. A polaczenie Istambulu z Europa to tylko jeden pociag dziennie! Ale jak Scarlett O'Hara postanowilysmy pomyslec o tym jutro.

Jestesmy wlasnie u Chavdara, naszego kolejnego hosta z CS. Jak tak dalej pojdzie podroz powinnysmy nazwac Couch-Surfing Trip, a nie Interrail Trip. Mieszkanko typowo politechniczne z dwoma politechniczanami bez koszulek na wyposazeniu, w tym jeden politechniczanin z lancuchem na klacie. Z politechnicznym balkonem, na ktorym jest wszystko: od odkurzacza (odkurzacz jest po bulgarsku bardzo smieszny - Chavdar obiecal, ze nam to napisze) do wielkiej plastikowej butli z rakija, ktorej nie wypadalo nie sprobowac. Krzywilysmy sie wiec rakija na tym balkonie i szukalismy podobienstw miedzy jezykiem bulgarskim a polskim.

Teraz klade sie spac. Jak przystalo na politechnike, Chavdar wyliczyl, ze na jego tapczanie zmiescimy sie we trzy. Pewnie zle przesunal przecinek albo kopsnal sie w obliczeniach na marginesie, bo dziewczyny juz spia, na tapczanie nie ma centymetra kwadratowego miejsca. Zostaje mi miejsce w nogach. Fajnie byc turysta.

Zlote spostrzezenia: kolejna cecha politechnicznych mieszkan - duzo pustych polek [fonet. pulek, ech ten brak polskich liter], szczegolnie w kuchni.

S
S - 2008-08-15 17:26
Trzeba bylo porozmawiac o podobienstwach i roznicach w byciu politechniczakiem. Z tego co opisalas, wydaje sie, ze studenci politechniki sa uniwersalni. Kraj pochodzenia nie ma znaczenia. Dziwne ze nie powstal jeszcze jakis ruch, ktory by poderwal tych mlodych ludzi (towarzysze studenci politechnik wszystkich krajow laczcie sie!)

A jesli idzie o pociag do Turcji, ja bym wsiadl i zesklotowal korytarz. Chyba ze "brak miejsc" nalezy potraktowac wybitnie doslownie i znaczy to tyle, ze kazdy metr kwadratowy wagonu zajety jest przez 3,5 czlowieka. Tak czy siak, trzymam kciuki, ufam waszej kreatywnosci i wierze, ze do Istambulu, chocby na drezynie, to sie jednak dostaniecie.

Szakirr
Aleksandra S.